Šestnácté kolo je za námi – 17. kolo nás čeká.

Šestnácté kolo interligy bylo roztažené na celý týden a hrálo se od středy do středy. Na programu byly celkem čtyři hrací dny. První hrací den ve středu byl v hale mistrovského Baníku Most a očekával se vyrovnaný souboj, vždyť v podzimním kole sehrál v Kynžvartu v západních Čechách vyrovnaný zápas. Oba soupeři se několikrát střídali ve vedení a domácí tým vyrovnával v poslední minutě na 20:20, když hosté v poslední sekundě zápasu vstřelily zásluhou Cholevové vítěznou branku Mostu. První sobotní zápas se hrál v Písku kde přivítali poslední tým Stupavu a domácí Písek vyhrál zcela jednoznačně 34:19. Nebylo ani třeba využít naplno obě písecké oblíbené kanonýrky, když  nejvíc branek nastřílely Stellnerová a Magdalena Svobodová po sedmi, a po čtyřech se spokojily Korešová a Eva Svobodová. Druhé sobotní utkání v Šaľe se mělo odehrát v naprosté pohodě, vždyť se utkal vedoucí celek s předposledním. Opak se však málem stal pravdou, Sokolky z Poruby přijely na Slovensko jakoby prokropeny živu vodou a málem odjely s bodovým ziskem. A to bylo překvapení, které se ale opravdu vůbec nečekalo. Vyrovnaný poločas 11:11 už sice signalizoval mnohé. Sokolky však hrály i po přestávce jako z partesu, nejen že hostující celek vedl většinu druhé poloviny v prvním poločase, domácí tahaly za kratší konec i v průběhu druhého poločasu. Ještě   pět minut před koncem vedl hostující tým po sedmičce Farářové 19:20. V čase 55:17 se nechala vyloučit Portorikánka Hiraldo a domácí Rácková vzápětí vyrovnala a střelkyně Olívie Ščipová, která v průběhu utkání chodila jenom na sedmičky, dvěma brankami v těsném sledu stanovila konečné pořadí na 22:20.  Obě nedělní utkání skončila výhrami hostujících týmů. Dunajská Streda ve Zlíně prodloužila vítěznou sérii, ale domácí porážka Zlína o deset branek je ale přece jen dost krutá. Také druhá dvojice po poté, když Plzeň slavila před týdnem dvě výhry v řadě a vyprovodila debaklem i úřadujícího mistra Most, se očekával vyrovnanější průběh. Slavia po výhře nad Mostem jela do Plzně v euforistickém rozpoložení a moc, moc si na Plzeň věřila a také asi oprávněně.  Poslední zápas kola se bude hrát až ve středu 15. února v Michalovcích kam míří naše děvčata, která by určitě nepohrdla dalšímu bodovém přísunu, byť by se třeba jednalo jen o polovičnímu přísun bodů za zisk jediného bodu, tak držme jim palce!!!

Sedmnácté kolo bude sehráno v sobotním termínu, výjimkou bude zápas v úterý, ale až 28. února v Ostravě, kam přijede k zápasu porubských Sokolek k odloženému utkání michalovská Iuventa. To ale nebude zdaleka všechno. Už od 15. října minulého roku zůstalo v Písku nedohrané utkání domácích s Dunajskou Stredou z důvodu nezpůsobilé hrací plochy v písecké „Obloukovce“. Utkání se tedy bude dohrávat po rozhodnutí hrací komise SZH v neděli 19. února v 15:00 hodin v Dunajské Stredě. Pětice sobotních zápasů, z nichž dva se budou hrát v Česku a ta budou mít zajímavou zápletku. V Kynžvartu nastoupí pražská Slavia proti domácímu týmu, který bude chtít jistě oplatit Slavistkám podzimní porážku 25:20. Se stejnou motivací nastoupí pak v podvečer v Olomouci Hanačky proti Zlínu, kterému budou chtít Hanačky oplatit podzimní porážku 31:28. Zbývající sobotní zápasy mají také svou jistou zajímavost, alespoň tedy dva z nich, když ve Stupavě se dá jen těžko očekávat proti českému mistru jiný výsledek než výhra. V Šaľe ale přivítají z mrtvých vstanoucí Plzeň, která má za sebou výhru v Ostravě a domácí vysokou výhru s Mostem, ale zase naopak prohrála zcela zaslouženě se Slavií. Je otázkou, zda na Západočeškách nezanechá domácí porážka nějaké negativní stopy. Ale i po jalovém výkonu Šaľy doma s Porubou bude zajímavé, jak se s tím vyrovná zkušená Šaľa. Vítěznou sérii má za sebou Dunajská Streda. Po porážce v Olomouci, čtyřikrát za sebou slavila bodový zisk a to mezi nimi byly i oba slovenské hvězdné týmy Šaľa a Iuventa. V sobotu a v neděli mají před sebou prakticky dvojzápas. Nejprve v sobotu sehrají Dunajská Streda a Písek  klasický zápas a v neděli je pak čeká už avizovaná nedělní dohrávka, po v říjnu nedohraném zápase v Písku ve kterém je stav po necelém poločase 13:12. Mimo už avizované dohrávky mezi Pískem a Dunajskou se bude odložený zápas Poruba – Michalovce hrát až po odehraném 18. kole.

17. kolo:

Sobota 18 02. 2023 v 16:00 hod.: Házená Kynžvart – DHC Slavia Praha                (Moravec – Tůma)

Sobota 18. 02. 2023 v 17:30 hod.: DHK ZORA Olomouc – Handball PSG Zlín          (Hájek – Kozler)

Sobota 18. 02. 2023 v 18:00 hod.: Slovan Duslo Šaľa – DHC  Plzeň                        (Haščíková – Kellner)

Sobota 18. 02. 2023 v 18:00 hod.: AHT HC Tatran Stupava – DHK Baník Most      (Szerensces – Veselka)

Sobota 18. 02. 2023 v 18:00 hod.: DAC Dunajská Streda – TJ Sokol Písek         ( Zubo – Bohuniczký)

Neděle 19. 02. 2023 v 15:00 hod.: TJ Sokol Písek – DAC Dunajská Streda         (                 )

Úterý    28. 02. 2023 v 18:00 hod.: DHC Sokol Poruba – Iuventa Michalovce       (Bubeníček – Petruška)

Autor textu : Václav Dobeš