Výsledky 15. kola a příprava 16. kola interligy

První sobotní utkání 15. kola se hrálo v Obloukové hale v Písku a jeho výsledek zajímal nejen oba aktéry, ale také Hanačky, které po očku sledovaly, jak se bude vývoj v Písku odvíjet.  Nakonec všechno dopadlo dobře, Hanačky neponechaly nic náhodě, připsaly si dva cenné body, znamenající jednak přiblížení se na dostřel sokovi pro play-off Písku, který se snížil už jen na hratelný dvoubodový rozdíl. Bohužel v příštím kole se s největší pravděpodobností opět zlikviduje, protože písecké Sokolky budou hrát už své třetí utkání na domácím hřišti a to proti svým jmenovkyním Sokolkám z Poruby, kde se dá jen stěží počítat se ztrátou píseckých Sokolek v souboji proti svému sokolskému protivníkovi. Všechno tedy asi zůstane při starém a je třeba sledovat průběh dalších zápasů, nejen Písku, ale všech, zda se v některém mači někdo ze soupeřů „třeba“ zázračně nechytí a nezamotá některé nečekané výsledky. Ve druhém sobotním duelu na Slovácku, se střetly domácí s největším favoritem v podobě Baníku Most. Ten také nezaváhal a zanechal na Slovácku svou vizitku v podobě přídělu čtyřicítky na konto domácích. Pro zajímavost domácí tým Hodonína si připsal „čtyřicítky“ v předchozích dvou zápasech a v dalších předchozích proti Šaľe a Plzni unikl “čtyřicítce“ jen o vlásek. Nerozhodně se rozešli v pražském Edenu dva rivalové bojující o mety nejvyšší. Oba jsou v tabulce těsně za sebou, zatím je na tom o dva bodíky lépe Kynžvart, uvidíme, komu se bude dařit lépe. Zatím bychom mohli hodnotit šance obou jako vyrovnané, zřejmě se rozhodne až v posledních kolech. Zajímavý a možno říci i vyrovnaný duel se hrál v Olomouci. Vzpomeňme jen na podzimní zápas obou soupeřů. V poločase vedlo naše družstvo 16:22 a nikdo nečekal, že by mohlo zápas ztratit. Nečekané se ale stalo skutkem. Během 12 minut se skóre obrátilo, bylo vyrovnáno 25:25 a po dalšímu uragánu domácích zápas nakonec dospěl do konečného výsledku 41:37 pro domácí Plzeň. Sobotní zápas se první poločas odvíjel ve prospěch našeho týmu, začátek byl vyrovnaný, hostující družstvo do poloviny poločasu vedlo, bylo aktivnější. Ještě ve 22. minutě byl stav 12:12, poté však naše družstvo převzalo iniciativu a do poločas se ujalo vedení 17:13. Naše družstvo hrálo jako vyměněné snad pod hrozbou podzimního kolapsu nepřipustilo zápletku a v pohodě dovedlo zápas do vítězného konce. Posledním sobotním střetnutím bylo slovenské derby dvou ze zakládajících týmů společné, česko-slovenské soutěže Śaľa – Michalovce, které skončilo po vyrovnaném souboji výhrou hostující Iuventy 25:27. Nejlepším střelkyněmi byly tradiční kanonýrky z popředí střelecké tabulky, v domácím týmu Olivia Ščipová, která se v sobotu trefila sedm krát, (a která je třetí v tabulce střelkyň), v týmu hostí pak Martina Popovcová, která se trefila osmkrát a patří jí dvacátá příčka mezi nejlepšími střelkyněmi soutěže.  Poslední nedělní zápas byl moravským derby se vším všudy. Utkání bylo po celý čas vyrovnané, začátek napovídal převaze domácího celku, v němž se dařilo především Portorikánce Hiraldo, která jednak dobře střílela, ale zejména proměňovala sedmičky, kterých nastřílela 4, tu poslední však před koncem poločasu zahodila a od té doby se jí přestalo dařit. Druhý poločas byl kopií toho prvního, obě družstva se střídala ve vedeni, ještě v 58. minutě byl průběžný stav 25:25 závěr     utkání se však lépe vydařil družstvu Zlína, a dá se tedy objektivně zápas zhodnotit, že dnes nevyhrál lepší, ale šťastnější tým.

16. kolo interligy se bude hrát v termínu 03. a 04. února, čtyři střetnutí se uskuteční v sobotu, zbývající dva pak v neděli. Sokoly z Písku nastoupí v sobotu už ke svému třetímu zápasu, tentokrát se bude hrát sokolské derby a favoritkami budou dozajista domácí v čele s vedoucí ženou soutěže Ivetou Korešovou. V Plzni se střetnou domácí se slovenskou Dunajskou Stredou, která je uprostřed dkonce čtyřzápasové série zápasů, kdy hraje všechna utkání na hřištích soupeřů. Po výhře ve Zlíně, vyhrála také v Písku, a před sebou má střetnutí v Plzni a v Ostravě proti porubským Sokolkám. Na nejvýchodnější destinaci interligy pocestuje tentokrát poslední tým tabulky Hodonín, vysokým favoritem bude domácí Iuventa, ztráta byť jen jediného bodu by byla velkým překvapením. Naopak na nejvýchodnější výspu interligy zamíří Hanačky, které také do Mostu pocestují s přáním v zázrak v podobě bodového importu ze sídla velkého favorita. Musíme věřit v ten kýžený zázrak i když nic není nemožné a i zázraky se někdy dějí. Dvojici nedělních zápasů odstartují ve Zlíně kam zamíří Slavistky. Ty si asi do Zlína jedou pro povinné dva body, i když Zlíňačky dovedou někdy v zápasech s favority hodně nepříjemně překvapit, takže počkejme si jak s Pražačkami naloží Moravanky. Zajímavý náboj slibuje poslední nedělní zápas v Chebu, kde přivítá jako domácí tým Kynžvartu. Slovenky na podzim v souboji se svými soupeřkami neuspěly, soupeřky si odvezly ze Šaľy nepříjemnou porážku pětibrankovým rozdílem. Duslo určitě prahne po odvetě, byla by to jistě hojivá náplast, takže zápas slibuje dramatickou zápletku. Můžeme se jistě hodně těšit !!.

• Sobota  03.02. v 15:00 hod.: Sokol Písek  – TJ Sokol Poruba                     (Bareš – Háza)
  • Sobota  03.02. v 17:00 hod.: DHC Plzeň – DAC Dunajská Streda               (Čapek – Veselý)
  • Sobota 03. 02. v 17:30 hod.: Iuventa Michalovce – HK Hodonín                 (Bednár – Cibere)
  • Sobota 03. 02. v 18:00 hod.: DHK Baník Most – DHK ZORA Olomouc       (Šlezingr – Špunar)
  • Neděle 04. 02. v 16.00 hod.: Handball Club Zlín – DHC Slavia Praha         (Friedel – Kučerka)
  • Neděle 04. 02. v 18.00 hod.: Házená Kynžvart – HK Slovan  Duslo Šaľa   (Fialová – Sovová)