Starší žačky B neprolomily smůlu Zlínského kraje, ale ukázaly bojovnost

TJ Jiskra Otrokovice –DHK Zora Olomouc 22:13 (13:4)

TJ Jiskra Otrokovice: Máčalová , Tisovská – Vrobelová 2, Karlíková 5/4, Petruta 4, Škáchová 0, Žůrková 5, Juříková 0, Turčínová 0, Janevská 1, Horáková 4/3, Šarmanová 1, Mrázková 0, Kůrová 0,

DHK Zora Olomouc: Mocňáková, Šinclová – Finková 1/1, Coufalová 1/1, Dostálová 0, Janků 2, Hynková 1/1, Györe 1/1, Kubálková 3/1, Hlaváčková 4/1

Na zápas do Otrokovic jsme museli odjet bez brankářky Leony, která nám bude ještě nějakou chvilku chybět kvůli zraněnému kotníku. Tentokrát s námi ze zdravotních důvodů nemohla odjet ani trenérka Katka Hlaváčková.

Holky, které zaskočily v bráně musíme hned na začátku pochválit. Konkrétně pak Eva Šinclová a Adriana Mocňáková vzaly tento úkol velice zodpovědně, žádné ze střel se nezalekly a mnohokrát celý tým podržely. I když se domácí tým dostal hned v úvodu do vedení, obrana našich holek byla minutu po minutě lepší a lepší, správně přistupovaly k soupeřkám a navzájem si zdvojovaly. Přesto všechno Otrokovice poločas vyhrály 13:4. V druhém poločase se nám však začalo dařit i střelecky a v 35. minutě svítí na tabuli stav 15:10. Tohle je pro nás velice důležitý okamžik, protože holky ukázaly velkou bojovnost a nasazení v důležité situaci, kdy by spousta týmů zápas vzdala. Na holkách byla vidět velká chuť hrát a zřejmě si vzaly k srdci, že kdo nestřílí, nemůže dát branku. Velké pozitivum je také fakt, že do zápasu se zapojily střelecky všechny hráčky, viděly pivota a snažily se hrát jako jeden tým. Holky bychom nerady přechválily, protože je před námi spoustu práce, ale ze zápasu náš oslabený realizační tým odjížděl spokojený a doufáme, že holky budou pokračovat touhle cestou i v dalších zápasech.