Hanačky otočily výsledek až v závěru utkání

DHK ZORA Olomouc – DHC Plzeň 22:20 ( 8:10)

Průběh utkání: 0:1, 1:3, 5:5, 5:7, 6:9, 8:10 – 10:12, 12:12, 13:16, 15:17, 19:18, 20:20, 22:20.

Rozhodčí: Kubis, Staněk 55 diváků 7 m hody: 5/1 – 2/1 vyloučení: 2 – 1

Sestavy a branky:
DHK ZORA Olomouc: Polášková, Švábová – Roupcová 3, Veselá 4, Protivánková 1, Molíková 2, Grofková, Kuxová, Možíšová 2, Palátová, Krejzlíková 1, Kubálková 3, Krůpová 6/1.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ:

DHC Plzeň: Vodáková, Malá 1 – Kepková 4, Šmrhová 4, Reidlová, Drozdová 3/1, Šimáčková, Pitulová, Lásková, Nosková, Fousková 1, Kliková 2, Rittigová, Bernhardová 5.

Trenérka: Eva MANCELLARI

Dramatické utkání starších dorostenek se odehrávalo v nedělním dopoledním termínu v hale ZORY v Olomouci. Na Hanou přijel velmi silný celek děvčat z Plzně, které předvedly to, co většinu družstev plzeňských děvčata ve všech kategoriích zdobí. Je to především důsledný výběr talentů optimálních somatotypů se zaměřením na provozovaný sport, v němž se kloubí rychlost, síla, obratnost ale i smysl pro kolektivní sport. Většina děvčat těmito předpoklady doslova hýří, i proto pak nejen opticky získávají nad svými konkurentkami výraznou převahu. Plzeňačky v prvních minutách převyšovaly domácí děvčata a trvalo několik minut kdy se začaly prosazovat přednosti olomouckých hráček. V prvním poločase se jim to příliš nedařilo, velkou překážkou se ukázala být plzeňská brankařka Michala Malá, která pochytala často i téměř nemožné. I proto jsme jí napočítali za celý zápas 22 úspěšných zákroků a z toho 12 z prostorů, z nichž by se měly šance proměňovat (brejky, z křídel, z pivotů), navíc plzeňská brankařka zneškodnila hned čtyři sedmimetrové hody.

Jak se tedy utkání vyvíjelo ? V první polovině poločasu se hrálo vcelku vyrovnaně, většinou sice vedly hostující hráčky, naše družstvo však mělo vývoj na dosah, takže v polovině poločasu byl stav 5:5. Poté se podařilo hostujícímu družstvu několikrát proměnit a získat dvoubrankový náskok, který si udržovalo až do poločasu, který skončil jejich vedením 8:10. Mírný náskok dvou až tří branek si hostující tým udržoval i na začátku druhého poločasu, ještě ve 22. minutě druhého poločasu vedly 15:18, poté však následovala úspěšná čtyřbranková série domácích děvčat, kterým se na začátku 28. minuty podařilo jít poprvé v utkání do vedení (19:18), soupeř však vzápětí vyrovnal. Na začátku poslední minuty obě družstva vstřelila po jedné brance a stav byl vyrovnaný 20:20, vždy však nejprve skórovala naše děvčata, která tak ale získala malou výhodu a vedla o jedinou branku. Dvacet sec. před koncem hosté ztratili míč a domácí po Team time outu ještě vstřelil poslední branku z ruky Bětky Krůpové, nejlepší střelkyně domácího týmu.

Domácí tedy získaly trochu šťastné, ale naprosto zasloužené vítězství když někdy až trochu smolně neproměnily vyložené střelecké šance, v závěru utkání se pak štěstěna přece jen obrátila v jejich prospěch. Velmi dobrý spolehlivý výkon podala Míša Polášková v brance, která zaznamenala 19 úspěšných zákroků, nejlepší střelkyní našeho týmu se stala Bětka Krůpová, ve druhém poločase se několikrát trefila z křídla Tereza Veselá, druhý poločas pařil také Claudii Roupcové. V průběhu utkání vypomohly několikrát i tři děvčata z mladších dorostenek, velice dobře padly všechny tři, viditelně se ale dařilo zejména Kláře Kubálkové, autorce tří branek. Na některých hráčkách byla znát absence po přestálých nemocích, proto se nemohly plně v utkání prosazovat, což platí zejména na Aničku Možišovou, která do zápasu vstupovala prakticky rovnou z postele a odehrála solidních více než čtyřicet minut zápasu. I tak patří všem dík za předvedený a bojovný výkon. Z hráček Plzně se dařilo nejvíc brance Míši Malé, o jejímž výkonu jsme už hovořili. Oporami byly obě posly z interligového týmu žen Kepková a Šmrhová, Mimořádný střelecký výkon se podařil Adéle Bernhardové.