Další vítězství starších žaček A

DHK Zora Olomouc A – SK Žeravice 40:25 (21:13)

V sobotu dopoledne jsme nastoupili proti holkám z Žeravic. Soupeře jsme chtěli zaskočit aktivní obranou a útočnou hrou na dva pivoty.
Obrana hned na začátku utkání nebyla bohužel aktivní vůbec a soupeř ji doslova trhal na kousky – maximálně 5 přihrávek a soupeř šel do zakončení!!!!!! Útok byl ovšem přímo ukázkový – skvělé odbloky pivotů, spojky jich náležitě využívaly, popř. dohrávaly do křídla, postupem času krásné přihrávky na pivota.

Do cca 15 min. 1. poločasu s námi soupeř držel krok díky naší špatné obraně. Ta se postupem času začala zlepšovat a holky navyšovaly rozdíl skóre až na poločasových 21:13.

Druhá půle se nesla už v totální dominanci domácích. I přes ztrátu koncentrace a polevení ve hře se konečný výsledek vyšplhal na 40:25.

Celkové hodnocení (i přes vysokou výhru) je jako den a noc. I přesto, že se v útoku je často objevuje zbrklost, dá se říci, že holky už téměř plní to, co po nich chceme. To byl „den“, a teď ta „noc“ – obrana. 🙂 V tomto utkání jedna velká tragédie. Bez přistupování, bez aktivního přerušování, bez pohybu na nohách, ruce u zadku, špatné postavení v prostoru. Hrát proti nám vyspělejší soupeř, měli bychom dost velké problémy.

Chceme holkám „ukázat“ video rozbor jejich hry a věříme, že holky konečně pochopí, že naše rady nejsou jen tak do větru, ale jsou opodstatněné.