Hanačky dnes měly černý den vůbec nic se jim nedařilo

DHK ZORA Olomouc – DHC Slavia Praha 18:30 (11:15)

Průběh utkání: 1:1, 1:1, 2:2, 3:7, 5:9, 5:11, 9:11, 10:14, 11:15 – 13:17, 14:19, 15:20, 16:27, 18:30

Rozhodčí: Šlezingr – Špunar        DIVÁCI:  170           7 m hody: 2/1 – 4/4                          Vyloučení:  3 / 1

Sestavy a branky:

DHK ZORA Olomouc: Polášková, Haládíková – Kapsová  1, Jansová 2, Sovová 2/1, Kašpárková 5, Přikrylová, Roupcová, Krajčovičová, Machačová 2, T. Fyčáková 2, Hejlová, Kuxová 1, Kubálková 2, Kubáčková 2.

Trenér: Libor MALINEK

DHC Slavia Praha: Šlejtrová, Michalská, Koudelková: Franková 5, Vostárková 3, Novotná, Duranková 2, Holeňáková 1 Zimová, Míšová 6, Weisenbilderová 6/4, Motejlová, V. Fryčáková, Vavroušková 1, M. Svobodová 2, Jestříbková 3.

Trenér: Jan SALAČ

Asi nejhorší svůj domácí zápas sehrály v sobotu Hanačky v souboji proti pražské Slavii a od prvních minut nebyly schopné vyvinout potřebný tlak na hráčky hostí, ty ovládly hřiště a bez problémů diktovaly průběh zápasu. Slavistky byly ve všech směrech na hřišti čitelnější, byly bojovnější a ve svých akcích rychlejší a nápaditější. Domácí hráčky podle pozápasových statistik zaznamenaly 13 evidetních  ztrát míčů a to je číslo, které si nedovedeme ve vyrovnaném utkání vůbec představit. Ani střelba nebyla ze strany našich hráček bůhvíjak důrazná a přesná. Trochu to připomínalo bezradnost našeho týmu v premiérovém zápase nového ročníku v Plzni, kdy nás také, tenkrát hlavně střelecky, převálcovala tehdy navrátilkyně ze Slavie Veronika Galušková. Prostě a dobře se zápas našim děvčatům vůbec nevydařil a ani z něj nemohly mít bůhvíjak dobrý pocit.

Zápas nezačal pro domácí nijak oslnivě. Slavistky se rozjely jako by ony bojovaly o postup do play-off, ten však ztratily už dávno před tím. Samozřejmě nelze říci, že by naše děvčata nějak nebojovala, nebo bojovala méně než soupeřky, ale herní projev našeho týmu nebyl tak výrazný a plynulý jak by bylo třeba.  Po prvním oťukávání Weisenbilderové, která před několika týdny oblékla sešívaný dres, když před tím bojovala v dresu Kynžvartu a úspěšné sedmičce z ruky Sovové, se poprvé silně nadechly Slavistky, které prakticky golově prostřídaly celou svou sestavu a ujaly se výrazného vedení 7:2, což bylo v 10. minutě zápasu. V začínající dvacáté minutě se poprvé výrazněji prosadíly také domácí střelkyně, které využily zaváhání Slavistek a čtyřmi brankami v řadě snížily na dvoubrankový rozdíl 9:11. Bohužel šlo jen o tříminutovou epizodu, kterou pak přerušila dvěma brankami Slavie Míšová. Pak následovaly  dvě  branky Nikoly Jansové a dalšími dvěma brankami uzavřela Slavia skore prvního poločasu, který skončil 11:15. Na začátku druhého poločasu Pražanky přidaly další čtyři branky proti třem brankám domácích. Potom se Hanačky střelecky odmlčely úplně na dlouhých deset minut a hostující tým tak nerušeně nasázel za záda nešťastné domácí brankařky Haládíkové dalších pět branek včetně dvou 7 m hodů  a skore se poprvé vyhouplo na rozdíl deseti branek a bylo prakticky vymalováno. Domácí ještě navíc neproměnily sedmičku a hostující tým  třemi brankami v závěru korunoval dílo zmaru, když dovolil Slavii odvést si 12 brankový příděl branek. Domácí tým tak utrpěl v tomto ročníku svou nejvyšší porážku, když víc než 11 branek  neinkasoval ani v soboji s největšími favoritkami. Hanačky si tak zkomplikovaly cestu do play-off, takže v posledním kole je čeká zápas pravdy, pokusit se vyhrát na horké půdě v Písku a vydolovat postup. Věřme, že to děvčata dokážou !!!!!!!

Hodnocení trenéra Libora Malínka po utkání se Slavií.

Hodnotí se mi to hodně špatně. Zápas se nám vůbec nevydařil. Výsledek byl jednoznačný pro soupeře,“ říkal po zápase zklamaný olomoucký kouč Libor Malínek. Olomouckým Zorám se nedařilo už od začátku a Pražanky se rychle ujaly vedení 9:3. Potom ale dokázaly zabrat a snížit na rozdíl dvou branek. I přes to všechno ale nakonec na světelné tabuli svítilo poločasové skóre 11:15. V druhé půli se ovšem Slávistkám podařilo utéct již na desetibrankový rozdíl, což už Hanačky rozdýchat nedokázaly. Do jejich branky tak i nadále padal gól za gólem a konečné skóre se zastavilo až na číslech 18:30. „Bohužel, body jsme opravdu potřebovali, ale nevycházelo nám vůbec nic a soupeř nás jednoznačně přehrál,“ mrzelo olomouckého kormidelníka. Situace se nyní má takto. Před posledním kolem zůstávají poslední dvě družstva, která ještě mají šanci postoupit do play-off. Jedním z nich je olomoucká Zora, druhým pak Písek. A právě tato dvě družstva si to v posledním kole rozdají v přímém souboji. Domácí výhoda však bude na straně Písku. „Ve středu se hraje poslední kolo základní části a pokud budeme chtít postoupit tak budeme muset v Písku vyhrát. To ale bude hodně náročné. Oni jsou totiž na domácí palubovce hodně těžkým soupeřem a určitě nám nedají nic zadarmo,“ uzavřel Libor Malínek.

Rozhodující duel na jihu Čech se odehraje ve středu 13. dubna od 18 hodin.

Autor textu: Václav DOBEŠ