Hanačky doma letos poprvé prohrály

DHK ZORA OLOMOUC – TJ Sokol PÍSEK   30:31 (20:16)

Průběh utkání: 2.0, 2.2, 4:2, 5:3, 7:4, 9:5, 11:8, 12:9,  14.10, 15:12, 16:13, 18:15, 19:15, 20:16 – 21:18, 21:21, 22:24, 23:26, 24:29, 23:27, 27:29, 29:30, 29:31, 30:31.

Rozhodčí: Hanák – Pavlíček    Diváci: 200       7 m hody: 3/3 – 5/3        vyloučení:  3 – 4.

Sestavy a branky:

DHK ZORA Olomouc: Polášková, Spurná, Habermannová  – Závišková, Jansová 4, Protivánková, Přikrylová 3, Roupcová,  Krajčovičová, Krejzlíková, Smějová 1, Fryčáková 4, Možíšová 2, Machačová 4, Kuxová 9/3, Kubálková 3.

Trenér: Libor MALÍNEK

TJ Sokol Písek: Kržová, Bezpalcová, Preslová –  Velková 2, Kordíková, Plojharová 1, Hanzelínová Korešová 6/2, E. Svobodová 6/1, Bicanová M. Svobodová 6, Stellnerová 6, Chlupová 4,.

Trenér: Jan PAVLOVSKÝ

Hanačky se do favorizovaných Sokolek pustily s plnou parádou, byly si dobře vědomy toho, že týden  stará nedělní porážka ve Zlíně, byla jen nepříznivou shodou okolností a chtěly ji v souboji se Sokolkami v plné  míře a co nejrychleji odčinit. Od prvních minut se do soupeřek zakously s cílem vytvořit si dostatečný náskok od soupeře, který disponoval velkou palebnou silou a co nejrychleji odskočit. Záměr se jim dařilo od prvních minut realizovat, i když soupeř jim byl stále nebezpečně v patách a jejich úmysl jim vůbec nemínil ulehčit. Nejprve v osmé minutě navýšily  vedení na rozdíl tří branek (7:4),  v desáté minutě  se po  prvé odlepily o čtyři branky a to začalo být  hodně nadějné. Soupeřky však větší úprk nepřipustily, hodně aktivně pracovala zejména podle čekávání sehraná dvojice Korešová – Stellnerová, ke které se přidala, také podle očekávání, pražská odchovankyně Eva Svobodová, známá už z předchozích zápasů, která navázala na prázdninové zazáření na olomouckém turnaji, kde se stala nejlepší kanonýrkou mezi střelkyněmi. Přesto však si domácí družstvo stále udržovalo mírný náskok i když soupeřkám se podařilo čtyři minuty před přestávkou snížit na jediný gól (l6:15). Domácí tým však hlavně zásluhou agilní Natálie Kuxové navýšil poločasové vedení znovu na čtyřbrankový rozdíl (20:16).

Druhý poločas začal jako by mávnutím kouzelným proutkem. Brankařka  Eva Bezpalcová prokázala jaký potenciál v ní dříme i když v prvním poločase byl její výkon takový nevýrazný, takže nic moc  extra, ale po změně  stran začala být  píseckou oporou a pochytala doslova co se dalo. Nebylo tedy divu, že se skóre rychle obrátilo a v deváté minutě se hostující tým poprvé ujal vedení (21:22) a začal ho  neustále navyšovat. Do poloviny druhého poločasu se udržovalo skóre  na dvou až třech brankách, na začátku poslední dvacetiminutovky navýšily Sokolky své vedení dokonce až na rozdíl pěti branek  na  (24:29) a dílo bylo vykonáno. Hanačkám však slouží ke cti, že ještě nesložily zbraně a pokusily se o nemožné. Do střelecké listiny se postupně zapsaly zejména Machačová, Kuxová a Kubálková. Pět minut před koncem bylo sníženo na (27:29). V začátku poslední minuty dokonce na (29:30). V čase 59:30, po předchozím úspěšném zákroku brankařky Poláškové, bylo rozehráno soupeřem, a tak poslední branku hostí trefila Magdalena Svobodová. Nakonec  po osobní obraně po celém hřišti závěrečnou brankou stanovila konečný výsledek Machačová na (30:31). Další nešťastný výsledek našeho týmu, kterému by podle průběhu spíš slušel výsledek nerozhodný. Soupeři gratulujeme a naše děvčata se musí co nejlépe připravit na další utkání.

Autor textu: Václav DOBEŠ