Hanačky konečně zlomily další domácí prokletí

DHK ZORA OLOMOUC – TJ Sokol Poruba 30:28 (15:17)

Průběh utkání: 0:1, 1:3, 4:5, 6:8, 6:10, 7:15, 11:15, 15:17 – 16:17, 18:18, 18:19, 20:19, 21:22, 25:23, 26: 24, 27:25, 29:27, 30:27, 30:28.

Rozhodčí: Opava  –  Valášek         Diváků:   220          7 m hody:  7/6 – 7/6      Vyloučení: 3 – 6

Zora Olomouc: Polášková, Habermannová – A. Kubálková 3 , Jansová 5/4  , Protivánková   Trumpešová  1, Roupcová  ,  Krejzlíková, Horáková, Sovová , Vasiljeva 3, Možíšová  3, Machačová  8, Daňková 4/2,  K. Kubálková 3.

Trenérka: Lucie Fabíková

Sokol Poruba: Wizurová, Shalimová, Hřebejková – Dybalová 3, Ka. Rajová 4, Cabadajová, Kavalová 2, Křepelová,  Vachtarčíková, Bestová 1, Demlová 6/3, Bambachová 1,  Žůrková 1, Hiraldo 2/2, Kalyhina 4/1, Kr. Rajová 4.

Trenér: Jaroslav HUDEČEK

Domácí házenkářky nezačaly důležitý zápas s Porubou nijak oslnivě, nic se jim nedařilo, ani brankařka Míša Polášková nebyla jaksi ve své kůži, tak nebylo moc divu, že Sokolky brzy vedly o 2, 3 a v polovině poločasu už dokonce o pět branek (6:11). Trenéři od 18. minuty zareagovali výměnou v brance, kam se postavila Klára Habermannová. Událo se to v čase 18:26 za hrozivého stavu 7:14. Další nepříjemnosti pokračovaly, na příklad neproměním sedmičky, takže místo stahování náskoku se tento nadále navyšoval až dosáhl tak jako před dvěma týdny proti Písku osmi branek 7:15. Počínaje časem 21:52 se jako mávnutím kouzelného proutku probudily domácí střelkyně a naopak Sokolky se na více než šest minut střelecky odmlčely, což stačilo domácím čtyřmi brankami v řadě stáhnout vedení soupeře až na 11:15 To už vypadalo dost nadějně. Domácí hráčky pokračovaly v ukrajování vedení soupeře a do konce poločasu opověděly na dva přesné zásahy Sokolek hned šesti svými brankami, takže poločas skončil vedením hostí, ale už jen rozdílem dvou branek 15:17. Úspěšnými střelkyněmi domácích v závěru poločasu byly postupně Vasiljeva, Anna Kubálková, Možišová, Machačová a dvěma sedmičkami, jejichž exekucí se ujala Nikola Jansová. Třemi góly hned v úvodu, na které reagovaly Sokolky brankou ze sedmičky se stav utkání poprvé srovnal na 18:18. Pak se jen velmi sporadicky měnil stav, takže první desetiminutovka skončila 20:20. Ještě míň se toho událo ve druhé desetiminutovce, kdy padly pouze dvě sedmičky, na každé straně po jedné, Hanačky se ale začaly prosazovat. Zejména Klára Kubálková zařídila, že se skóre pohnulo trochu víc na stranu domácího týmu. Na začátku poslední desetiminutovky už vedly o dvě branky 25:23, následovaly dvě sedmičky na obou stranách, tedy bez změny rozdílu. S blížícím se závěrem se přiostřilo, došlo k sérii vyloučení, a to na straně domácích jedno a na straně Sokolek dvě bezprostředně po sobě navazující. Následovala série dvou branek v síti hostí, o něž se postarala velice aktivní Machačová, která za pomoci Nikoly Jansové a Terezy Vasiljevy navýšily vedení domácích na tři branky 30:27 a to byl rozdíl zaručující, že si Hanačky dokráčely pro výhru a dva body !!!!

Jak už jsme předeslaly v úvodu, začátek nezastihl v úplné pohodě gólmanku Míšu Poláškovou. Vše si ale vynahradila v závěru, kdy znovu nahradila v brance Kláru Habrmannovou. Jinak zákroky brankařek: úspěšné: Míša 6, Klára 8, neúspěšné.: Míša 18, Klára: 9. Asi nejlepší hráčkou našeho týmu byla tentokrát Monika Machačová, věkem ještě teenagerka (2003), výkonností beze sporu hráčka těch nejvyšších kvalit. Co ta toho v zápase naběhala, byla všude bylo jí plné hřiště, nic nevadí, že čísla ze zápasu nebyla nijak suprová (57 %), ale jejich účinnost a práce pro tým ta prostě zvonila. Co prováděla střelecky s dnes už reprezentační brankařkou Poruby Patricií Wizurovou, to byla báseň, to byl střelecký koncert. Ale zanechejme už jen superlativů. V našem týmu byla řada dalších hvězd zasluhujících to nejvyšší ocenění. Nikola Jansová – i když jejím prvotním úkolem je bránit soupeři ve skórování, ale když zastoupila ve střelbě „sedmičkářky“  (Malinovou a Daňkovou), potvrdila, že vždy je na ni spolehnutí. Na příklad ve středu proti Porubě – 4x střelba 7m -100 %, z pivota 1 x střelba – 100 %. Dalšími stoprocentními střelkyněmi byla Anička Možišová – 3x střelba – 100 %, Trumpešová 1x střelba – 100 %. Dalšími úspěšnými střelkyněmi byly Daňková 4 branky – 66 % a dále skórovala už jen křídla – Klára Kubálková 3 branky – 60 %,  její sestra Anna 3 branky – 50 % a Tereza Vasiljeva 3 branky – 50 %.

Autor textu: Václav  DOBEŠ