Hanačky ve Veselí neuspěly

SHK Veselí n. Mor. – DHK ZORA Olomouc  26:20 (10: 7)

Průběh utkání: 0:2, 1:4, 7:4, 9:7, 10:7 – 11:9, 13:10, 15:11, 19:12, 23:13, 24:16, 25:19, 26:20

Rozhodčí: Valášek, Vychodil  250  diváků 7 m hody: 2/2 – 1/1  5     vyloučení: 4 – 3

SHK Veselí. Mor.: Lekešová, Hřebejková – Kučerová 5/2, Novotná  4, Lukšíková, Valovičová, Divlková, Michnová 2, Kutálková, Pastorková 5, Veselková 3, Kubáčková 2, Žitňanová 1, Boorová 4..

Trenér: Ľuboš HUDÁK

DHK ZORA Olomouc: Rašková, Polášková – Hurychová 1, Závišková, Trumpešová 2,  Kapsová 1, Jansová 1, Sovová, Kašpárková 3, Salčáková 3, Krajčovičová, Severová, Salašová 2, Gajdošíková 4, Řezníčková, Patrnčiaková  3/1.

Trenér: Jan HEGAR

Olomoucké házenkářky mají za sebou pětizápasovou šňůru bez bodového zisku v letošním roce zakusily jedinou výhru, hned po Novém roce, kdy doma porazily Prešov. Od té doby se dostaly do víru zápasů, kdy všichni soupeři byli nad jejich síly, jednak doma jsme hráli jen jediné utkání a to s českým mistrem Mostem, zbývající zápasy jsme hráli na hřištích soupeřů. Pokud shrneme celou sérii, a nepočítáme-li zápas  s Šaľou, který patří do druhé poloviny soutěže, pak je faktem, že jsme v bodovém mínusu pěti bodů. Na podzim jsme byli úspěšní v utkání s Porubou (+ 2), s Michalovcemi (+ 1) a Veselím (+2) a to je velký deficit. Sobotním utkáním v domácím prostředí se dostáváme mezi  „tzv. hratelné soupeře“, což samozřejmě neznamená, že bychom měli získávat bezproblémově body jako na běžícím páse, jde ale o soupeře srovnatelné výkonnostně s naším týmem, ale body nám v nich nikdo nevěnuje, budeme o ně muset tvrdě pracovat. Čeká nás v nich několik tvrdých střetů v cizím prostředí, ale i na domácím hřišti. Bodová ztráta se mezi adepty na play-off povážlivě prohloubila a bohužel dnes už je jen v oblasti snů, ale je třeba zabojovat a manko se pokusit postupně, krok za krokem mazat.

Vraťme se ale několika poznámkami k nedělnímu utkání ve Veselí. Podíváme-li se na sestavy obou týmů, musíme přiznat, že domácí přes ztrátu Olšovské, která odešla do Švýcarska, doplnily družstvo o skoro rovnocennou náhradu v podobě Klaudie Michnové a to nemusíme zvažovat posily před sezonní v podobě naturalizované Ukrajinky Julie Bachyrievy (Kučerová), nebo z Trenčína reprezentantku Pastorkovou a samozřejmě nesmíme zapomenout na našíí odchovankyni Terezu Kubáčkovou. Prostě co jméno to pojem. Začátek utkání patřil našim děvčatům, které se nezalekly silného soka  a po pěti minutách vedly 1:4. Domácí se však brzo „otřepaly, začaly stahovat skok a ve 12. minutě srovnaly skóre a začaly navyšovat své vedení a ve dvacáté minutě vedly 7:4 a do šaten se šlo za stavu 1:7. Domácí nepolevily ze svého úsilí ani po změně stran, v 18. minutě zvýšily své vedení dokonce na desetibrankový rozdíl. Hanačky se vzchopily až po prostřídání sestavy domácích a v průběhu posledních osmi minut stáhly výsledek  v poměru 3:7.

Jan Hegar, trenér DHK Zora Olomouc: „Začali jsme rozestavením 1-2-3, což nám zpočátku vycházelo. Pak jsme ale nastřelili několik tyček a spojky ztratily odvahu. Soupeř toho využil a trestal nás. Pokud dáme za poločas 7 branek, nemůžeme pomýšlet na úspěch. Korigovat stav jsme začali až poté, co domácí celek prostřídal sestavu.

Tak zhodnotil utkání zdroj z Veselí n. Mor.

Tak se bojuje o play – off, Panenky jasně přehrály Olomouc!

Tahle výhra může mít v konečném zúčtování cenu zlata. Veselanky dnes získaly důležité body s Olomoucí a sedm kol před koncem MOL ligy si vytvořily slibnou pozici pro postup do play – off. Potěšující byl hlavně způsob, jakým Veselanky k výhře dospěly – zřejmě dosud nejlepším výkonem v letošním roce !!

Autor foto: SHK Veselí n. Mor.