Hanačky porazily nováčka z Hodonína a drží se ve špičce tabulky

HK HODONÍN – DHK ZORA OLOMOUC 26:29 (12:14)

Průběh utkání: 2:0, 3:2, 4:4, 6:5, 6:7, 7:10, 8:11, 12:12, 12:14 – 13:15, 13:18, 17:19, 18:21, 20:21, 21:26, 22:27, 24:27, 25:28, 26:29.

Rozhodčí: Kosmák – Halada           Diváků: 190           7 m hody:  5/4 – 3/2       Vyloučení:   2 – 5

HK HODONÍN: Vranič,  Zichová –  Víchová 7/3, Hasíková, Drexlerová 6/1, Maksymejko, Jadamíková, Pavelková, Pospíšilová, Kalinová, Vasyliakoá 4, Krejčíková 5, Nováková 3,  Višňovská 1, Dermeková, Kryšková

Trenér: Jiří Havlát

Zora Olomouc: Polášková, Habermannová – Malinová 6/1, A. Kubálková 2,  Jansová 6/1, Protivánková, Roupcová 2, Krejzlíková, Horáková, Vasiljeva 3, Možíšová 4 , Machačová 4, K. Kubálková 2 ,

Trenérka: Lucie Fabíková

Zatímco většina týmů absolutní špičky interligy házenkářek nastupují s plnými stavy svých sestav, tedy plnými lavičkami hráček, na nichž se tísní šestnáct hráček (s výjimkou Zlína, kterých v sobotu nastoupilo jen 14 hráček) lavička Hanaček se v prvních utkáních povážlivě vyprazdňuje. V prvních utkáních musela ještě zaskočit z dorostu Michaela Krajčová, ale v Hodoníně už stav hráček na lavičce už čítal zase jen 13 hráček. Bohužel hned v prvním zápase v Praze se zranila Ešnerová, trvale mimo provoz jsou obě letní posily Míša Daňková ze Zlína a Lucie Fleková z Kunovic, a tak bychom mohli pokračovat dále. Nic nepomůže nářek, situace je zatím taková, jaká je a tým se s tím musí nějak vyrovnat. Zatím děvčata bojují jako lvi, na vzniklou situaci nežehrají, berou vše sportovně.

Utkání samotné v sobotu nezačalo pro Hanačky nijak exkluzivně, domácí nováček nic nedbal na momentální situaci, spíš byl naladěn až na nečekaně slibný začátek soutěže. Se začátkem soutěže totiž panovala po dvou venkovních zápasech (v Šaľe a v Plzni) jakási sice zdrženlivá, ale mírně optimistická atmosféra, která i přes dvě osmibrankové porážky ukázala určitá pozitiva a očekávání. V sobotním utkání v Hodoníně až do poloviny prvního poločasu tahaly za kratší konec domácí hráčky, které toho naším děvčatům moc nedovolily. Až krátce po poločase se podařilo našemu družstvu poprvé v zápase odskočit na tříbrankový rozdíl, domácí družstvo se však nevzdávalo a krátce před koncem poločasu znovu převzalo otěže. Závěrem poločasu se přece jenom podařilo hostujícímu týmu znovu zabrat a třemi brankami v řadě vyhrálo poločas 12:14. Vstup do druhého poločasu se podstatně lépe vydařil Hanačkám, které v krátkém čase odskočilo na rozdíl pěti branek 13:18 a zdálo, že odpor domácích byl definitivně zlomen. Domácí družstvo se však nevzdávalo, čtyřmi brankami se vrátilo na dostřel a na delší čas se usadilo na dvoubrankovém rozdílu. V polovině druhého poločasu dokonce domácí družstvo snížilo na 20:21 a drama mohlo pokračovat. Na začátku poslední desetiminutovky se podařil našim děvčatům „brake“ a odskočily na rozdíl pěti branek 21:26. Závěr zápasu se odehrával v režii Nikoly Jansové, dvěma brankami a sedmičkou v závěru duelu udržela soupeře na distanc a pohlídala zaslouženou výhru.

Poslední pětiminutovku po sedmičce vystřídala v brance Míšu Poláškovou Klára Habermannová, která odchytala zbytek zápasu a měla celkem 13 úspěšných zákroků. Jedničkou z hráček v poli byla tentokrát bez pochyby Nikola Jansová, která zaznamenala stoprocentní úspěšnost svých zásahů. Iva Malinová dosáhla úspěšnosti 60 %, celkový dojem z jejího vystoupení trochu hatí neproměněná sedmička, ale také několik ztracených míčů. Z dalších spojek se prosadily obě, jak Možišová, která si zapsala 66 % úspěšnost – 6/4 a Machačová s 50 % úspěšností -8/4. Z křídel se prosadila nejvíc Vasiljeva se 75 % úspěšností- 4/3 a obě sestry Kubálkovy s úspěšností 66 % – 3/2.

Autor textu: Václav DOBEŠ