Hanačky vedly v poločase o šest branek, nakonec prohrály o čtyři.

DHC PLZEŇ – DHK ZORA OLOMOUC 41:37 (16:22)

Průběh utkání: 0:2, 2:2, 3:4,4:6, 7:6, 8:10, 10:12, 10:14, 11:17, 12:19, 14:20, 16:21, 16:22 – 20:22, 20:23, 22:23, 23:25, 25:26, 29:26, 29:28, 32:28, 35:29, 35:30, 36:32, 38:34, 39:35, 40:36, 41:37.

Rozhodčí: Kremláček  – Procházka           Diváků:  136          7 m hody:  6/6 – 6/6       Vyloučení:   5 – 5

DHC Plzeň: Mancellári, Vrbková – Bušaueroá 3, Schreibmeierová 12/3, Drozdová, Franzová 4/1, Panošková 5, L. Galušková 2, Polanková 1, Tomanová, Lásková 3, Melicharová, D. Galušková 1, Buchnerová, Toušová 1, Fenclová 9/2.

Trenér: Jana BUREŠ GALUŠKOVÁ

Zora Olomouc: Polášková, Habermannová – Malinová 9/6, A. Kubálková 9, Jansová 1, Protivánková 2, Roupcová, Krejzlíková, Horáková, Vasiljeva 8, Možíšová 1, Machačová 5, K. Kubálková 2.

Trenérka: Lucie Fabíková

Neskutečný obrat předvedly v sobotním podvečeru v Plzni domácí házenkářky bohužel na úkor Hanaček v utkání, ve kterém už po poločase prohrávaly v domácím prostředí s nadšeně bojujícími Olomoučankami šestibrankovým rozdílem, tedy rozdílem, který za normálních okolností by musel v pohodě vést k jednoznačnému vítězství hostujícího družstva. V tu chvíli se už zdálo, že o osudu zápasu by mělo být rozhodnuto. Začátek druhého poločasu však byl jako ze špatného filmu. Západočešky vstoupily do druhé poloviny zápasu jako vyměněné. V prvních třech minutách totiž nastřílely za záda bezmocné brankařky Habermanové, která předtím s úspěchem odvracela nájezdy domácích hráček, čtyři branky a už v tuto chvíli bylo zle, když se vedení hostujícího družstva smrsklo na pouhé dvě branky a od rozjetých domácích se dal čekat frontový útok na obranné pozice Hanaček. A ten také přišel. Po dvanácti minutách druhého poločasu bylo poprvé vyrovnáno 25:25 a ofenzíva Hanaček byla ta tam. Útoky vlastně zabezpečovala jen křídla Vasiljevová a obě sestry Kubálkovy a několik podařených střel vyslala Malinová, z toho dvě byly ze sedmiček. Až v úplném závěru zápasu se přidaly ještě Protivánková a Machačová, to však bylo ale už zoufale málo a vlastně se tím ani moc neřešilo.  U domácího družstva dominovaly podle očekávání dvě střelkyně, zatím co mladá Schreibmeierová si svých dvanáct zásahů rozdělila rovnoměrně na celý zápas, ta zkušenější Fenclová si svých osm schovala až na samotný závěr

Autor textu: Václav DOBEŠ