Interliga pokračuje po reprezentačním dvojbloku.

Zápas plný střeleckých pokusů a střelby se odehrával v prvním zápase v jihočeském Písku, který přivítal úřadujícího českého mistra pražskou Slavii.  V utkání padlo celkem 68 branek a to je rekord   tohoto ročníku soutěže. Hanačky pokračovaly v nevydařených vystoupeních a po extrovním úvodu soutěže si připsaly  třetí porážku v řadě, když jak z Plzně, kdy po poločasovém vedení 16:22 doslova a do písmene „zbabraly“ druhý poločas,  a v domácím střetnutí v Olomouci, když jim zase pro změnu vůbec nevyšel vstup do zápasu a po osmi minutách hry prohrávaly 1:9. To se pak špatně dotahuje. Třetí porážku si připsaly na Zemplíně, kde sice sehrály výbornou partii jak v prvním poločase, tak i v další části zápasu. Devítibrankový střelecký půst v průběhu poloviny druhé půlky je však zase odsoudil k porážce. Trojice odpoledních sobotních zápasů se nesla ve znamení výhry favorizovaných týmů. Západočešky z Plzně si připsaly už svou čtvrtou porážku v řadě, tentokrát od favorizovaného Baníku Most. Kynžvartu se zatím víc daří import z cizích hřišť, přivezl si bod z Písku, dva body přivezl z Poruby i ze Šaľy a o víkendu si připsal premiérový zisk také z domácího exilu v Chebu.  Úspěšný byl samozřejmě i lídr tabulky DAC Dunajská Streda, který nezaváhal doma proti Sokolkám z Poruby. Plichtou skončilo utkání ve Zlíně,  bod si připsal domácí Zlín i Slovenská Šaľa.

Po reprezentačním dvojutkání ve Zlíně a v Portugalsku bude pokračovat sedmým kolem interliga házenkářek, která bude mít zahájení v sobotu 21. října a v neděli 22. října. Program nabídne opět několik šlágrů. Sobotní odpolední program zahájí souboj Baníku Most a slovenské Iuventy Michalovce, ve kterém půjde o souboj dlouholetých mistrů obou zemí. Po jeho skončení od 17:00 hod. se utkají v pražském Edenu oba úřadující mistři svých zemí Slavia Praha a DAC Dunajská Streda. Také další program bude pokračovat zajímavými duely alespoň z našeho pohledu. Na Hanou zavítá v současné době čtvrtý tým soutěže a ve své podstatě může jít také o vstup do českého play-off.   Poslední sobotní zápas se bude hrát na Slovesnku, konkrétně v Šaľe, a střetnou se Duslo se Sokolkami z Písku. Nedělní pořad už nebude mít tak hvězdné obsazení. Prim bude hrát Morava, trojice moravských týmů vytvoří dva z úplného dna tabulky Hodonín a Handball club Zlín, druhou dvojici pak vytvoří týmy, které rozhodně do této společnosti nepatří. Zejména Plzeň, která nedávno zažívala lepší časy, když se dokonce před dvěma lety radovala z interligového stříbra. Inu není vždycky posvícení, někdy se daří, někdy zase méně. I takový bývá nebo může někdy být ten házenkářský chlebíček.

Sobota 07.10.2023 v 15:00 hod.:.TJ Sokol Písek  – DHC Slavia Praha                    (Halada – Kosmák)

Sobota 07.10.2023 v 16:00 hod.: Iuventa Michalovce – DHK ZORA Olomouc      (Palovák – Richvalský)

Sobota 07.10.2023 v 18:00 hod.: DHC Plzeň – DHK Baník Most                            (Benuš – Háza)

Sobota 07.10.2023 v 18:00 hod.: Házená Kynžyart – HK Hodonín                          (Kicner – Vacula)

Sobota 07.10.2023 v 18:00 hod.: DAC Dunajská Streda  – TJ Sokol Poruba           (Badura – Záhradník)

Sobota 07.10.2023 v 18:00 hod.: Iuventa Michalovce –  Slovan Duslo Šaľa            (Blanár – Valášek)

Autor textu: Václav DOBEŠ