Mladší dorostenky zakončily podzimní část soutěže výhrou

DHK Zora Olomouc – DHK Baník Most 31:28 (13:11)

Sestava a branky:
Křenková M., Fišerová D. – Miklíková K. 1, Vykoukalová E. 2, Palátová T. 2, Vondrková M. 1, Maráčková M., Brázdilová E. 1, Foretová M. 10/3, Roupcová C. 6/1., Hejlová Š., Paličková V. 3, Kristková V., Krůpová B. 5

V závěrečném kole podzimní části jsme na domácím hřišti přivítali děvčata z Mostu. Utkání bylo pro oba týmy velice důležité, neboť oba týmy potřebují každý bod.

V úvodní desetiminutovce se Baník dostal do mírného vedení, kdy dokázal především brankami z rychlého útoku úspěšně zakončit. S přibývajícím časem se hra postupně vyrovnala – naše děvčata zlepšila obranu a dokázala skórovat převážně z postupného útoku, ale ze všech postů. Díky tomu jsme získali mírný náskok a v poločase svítilo na tabuli skóre 13:11 v náš prospěch.

Ve druhém poločase jsme dokázali soupeřkám odskočit až na sedmibrankový rozdíl, kdy výborně zachytala Danča Fišerová, někdy i s přispěním dobře postavených tyček. Ve 20.minutě druhého poločasu jsme vedli 27:20. Známá je to věc, že utkání se rozhoduje až v poslední desetiminutovce. Děvčata z Mostu nic nevzdala a dokázala utkání zdramatizovat. V útoku jsme se začali trápit a obrana přestala fungovat. Opět jsme se přestali vracet co nejrychleji do obrany a soupeř nás trestal jednoduchými brankami. V těchto nejkrizovějších chvílích to na sebe vzala Magda Foretová hrající na křídle, mírný náskok jsme tedy dokázali udržet a cenné body získat.

Děvčata z mostu zanechala v Olomouci sympatický dojem. Na našich děvčatech byla už znát únava. Pozitivem utkání byla úspěšnost zakončení z křídel, kdy se velice dařilo Magdě. I z postu pivota jsme se tentokrát dokázali prosadit. Všechna děvčata zaslouží pochvalu za bojovnost. V zimní přestávce nás čeká spousta práce, ale na děvčatech je vidět, že chtějí makat.

Za realizační tým přejeme všem rodičům hráček a příznivcům házené klidné prožití vánočních svátků, co nejmíň shonu a do Nového roku kupu zdraví a štěstí!!!

Trenéři: Zemánek K., Táborský V.