Na chvostu tabulky nečekaná čtveřice

Jak se dařilo Hanačkám

Písečanky byly v poslední době pro Hanačky často příjemným soupeřem. Od covidového přerušení sehrály proti sobě oba soupeři před sobotním duelem hned desítku střetnutí. Jeden zápas skončil remízou, ale dalších sedm výhrou Hanaček. Až z toho sobotního si oba body odvezly z Olomouce Sokolky. Faktem je, že Písečanky byly od prvních minut aktivnější, neustále si držely v utkání nejtěsnější vedení, ale od končící desáté minuty už náskok narostl na čtyři branky a od dvanácté minuty se poprvé přehoupl na pětigólový rozdíl (5:10). Samozřejmě jsme si byli vědomi toho, kdo proti nám stojí, super střelknyně Iveta Korešová, která jen málokdy v zápase nastřílí méně než deset branek, k ní se ale na začátku utkání přidala i ex slavistická kanonýrka Tereza Indráková (Pokorná), která se jen do poločasu trefila šestkrát. Vraťme se ale k našemu týmu. Směle se dá říci, že šlo o smolný zápas, jednak se nedařilo střelecky, domácí trenérka Fabíková napočítala asi 12 vyložených šancí, které jsme neproměnili, ať už v brance Písku stála Bezpalcová nebo o deset let mladší Kržová, která ji vystřídala někdy po čtvrtině druhého poločasu. Ale největší průšvih v týmu Hanaček se zrodil v sedmičkách. Domácí střílely čtyři, ale neproměnily ani jednu.

O tom by mohly například hovořit Slavistky, které hrály v sobotu v Chebu proti Kynžvartu a proměnily ze šesti střílených sedmiček jen jedinou, ale přesto si z Chebu odvezly dva body za nejtěsnější výhru 20:21. Další dva body v souboji proti českým soupeřkám si připsala Dunajská Streda, která po nejtěsnější výhře před týdnem v domácím prostředí proti ambicióznímu Kynžvartu, zabodovala také na západě Čech, odkud si domů veze vysokou výhru 17:35. Plzeň si naopak po bodovém zisku z Hodonína připsala první porážku. Druhý česko-slovenský duel se hrál na Zemplíně, kde si domácí Iuventa připsala pohodlnou výhru 29:20 nad letos ambicemi sršícími porubskými Sokolkami. V nedělním střetnutí Zlína a Šaľy se první poločas hrála vyrovnaná házená, poločas také skončil po zásluze nerozhodně. Druhý poločas začaly aktivněji domácí, vytvořily si postupně mírné vedení a vedení si podržel až do konce. Nejlepší střelkyní byla domácí 18letá Filípková s 8 brankami, u hostů pak 7 branek nastřílela Ščípová. V posledním nedělním střetnutí se překvapivě držel v prvním poločase nováček z Hodonína krok s favoritkami z Mostu. Teprve po změně stran se projevila vyšší hráčská kvalita domácích, které si pohodlně dokráčely pro vysokou výhru 37:25. Nejvíce branek u domácích Zachová 6, z hostů se nejvíc dařilo dvěma pětibrankovým Štipčákové a Kalinové.

Co nás čeká před repre pauzou a těsné po ní?

Třetí kolo MOL ligy bude sehráno v sobotním odpoledni a časném podvečeru. Hned po něm bude následovat první podzimní reprezentační přestávka, při níž českou ženskou reprezentaci čeká tradiční turnaj v Chebu, na kterém změří síly s reprezentacemi Islandu, Polska a Egypta. Juniorky se sejdou na tréninkový kemp v Kynžvartu. Předtím se ještě uskuteční, jak bylo předem avizováno, 3. kolo, v němž uvidíme tyto dvojice. Předně dva česko-slovenské duely – Sokol Písek vyzve Iuventu  Michalovce, bude se tedy jednat o utkání dosud neporažených týmů, a v Dunajské Stredě nastoupí Baník Most. Další zápas od 17:00 hodin svede v pražském Edenu Slavia proti Plzni, která si zatím odvezla z Hodonína za remízu jeden bod. Dvě moravská derby jsou na programu až v podvečerním čase. Zlín pojede do Ostravy v roli vítěze nad Šaľou. Oba poražení moravští soupeři, jak porubské Sokolky, tak Hanačky, budou ale chtít zabodovat. Poruba proti Zlínu a Olomoučanky proti druhému moravskému rivalovi z Hodonína. Úplně posledním zápasem třetího kola bude také poslední česko-slovenský duel Šaľy s Kynžvartem, dvou poražených týmů z prvních dvou kol.

Autor textu: Václav DOBEŠ

Autorka fotografie: Klára Sovová