Největší turnaj pro základní školy proběhl na Zoře

Letošní dětský den byl spojen s největším turnajem pro základní školy, konkrétně děti prvního stupně, v ČR. Tento turnaj byl pořádaný Olomouckým krajským svazem, naším klubem DHK Zora Olomouc při spolupráci s klubem HBC Olomouc.

Do projektu školní ligy je během roku zapojených přes padesát škol z celého Olomouckého kraje, které se potkávají ve svých lokálních školních ligách napříč krajem. V pátek 31.5. 2024 se 34 přihlášených družstev z celého kraje a ze všech školních lig potkalo právě na Festivalu školní házené. Tato sportovní událost byla spojená s doprovodným programem, takže kromě finálového turnaje se mohly děti těšit také na soutěže, maskota, dj, skákací hrad a bohatý doprovodný program.

Při turnaji jsou děti rozděleny do dvou kategorií, a to: Kategorie I = děti 1-3 třídy ZŠ. Kategorie II. = děti 4-5. třídy. I když se turnaj hrál klasicky na výsledky a ze skupin se postupovalo do finálových bojů, účastnické medaile dostaly úplně všechny děti, které si odnesly hlavně spoustu zážitků.

Akce byla spojená také s rozvojem mladých rozhodčích a v návaznosti na tuto sportovní událost proběhlo následující pátek kurz DVPP ve spolupráci s FTK Olomouc, kdy právě několik pedagogických pracovníků projevilo zájem se v této oblasti dále vzdělávat a my jim chceme poskytnou díky akreditovanému kurzu to nejlepší zázemí pro rozvoj dětí.

Velké díky patří všem, kteří se na akci podíleli, samozřejmě dětem a hlavně všem učitelům či paním učitelkám, kteří se dětem ve sportovní oblasti věnují.